Ako sa starať o foto na plátno

Fotografie vytlačené na plátne, čierno- biele či farebné, malé, veľké či vyskladané na stene do podoby pestrej mozaiky patria už niekoľko rokov medzi tie najhorúcejšie trendy. V rámci tlače pristupujeme ku každej objednávke individuálne, aby bola fotografia na plátne vyhotovená v čo najvyššej možnej kvalite a presne podľa vašich prianí. Dôležité však je fotografiu na plátne nielen vyrobiť a zavesiť na stenu. Je potrebná aj istá starostlivosť o hotový produkt, aby vyzeral ako nový čo najdlhšie, ideálne roky či dokonca desaťročia.

Handričkou obrazu na plátne neublížite

Ako sa o tento kreatívny doplnok vo vašom byte správne starať? Keďže je plátno vyrobené z kvalitnej bavlny, nemusíte sa obávať toho, že by sa pri prvom dotyku rozpadlo, popraskalo či ináč poškodilo. Samozrejme, aj bavlnené plátno má svoje limity a útok vysávačom či agresívnymi čistiacimi prostriedkami nemusí zvládnuť. Odporúčame ho však z času na čas pretrieť navlhčenou handričkou, aby ste fotografiu na plátne zbavili prachu či iných nečistôt. Vďaka kvalitným ekosolventným farbám, ktoré nie sú škodlivé, sa pri čistení nepoškodí ani vami zvolený vzor, či už je na plátne vytlačený rodinný portrét, prírodná scenéria či iný vzor.

Foto na plátno je vodeodolné a UV stále

Plátno je vodeodolné, nemusíte sa preto obávať toho, že by mu vlhkosť počas utierania nejako uškodila. Ak chcete mať predsa len väčší pocit bezpečia, obraz je možné zalaminovať. Laminovaný obraz je o niečo odolnejší voči UV žiareniu a farby ostanú dlhšie sýte. Proces tekutej laminácie plátno ochráni aj pred ďalšími vonkajšími vplyvmi, ako je napríklad poškriabanie. Vďaka laminovaniu sa na povrchu plátna vytvorí tenký film, vďaka ktorému bude vaša fotografia na plátne dokonalá aj o 75 rokov.

Napínacie kliny udržia Váš obraz na plátne vždy nový

Po čase sa môže stať, že plátno na skrytom, tzv. blind ráme vyrobeného z borovicového dreva trochu povolí. To však nie je žiaden problém, stačí ho za pomoci drevených napínacích kolíkov došponovať a bude opäť ako keď vám ho prvýkrát ku dverám doručil kuriér.