Fotenie v zime

Zimné obdobie jednoznačne má svoje čaro a aj fotografie s krásnym zasneženým pozadím. Viete však, ako v zime fotografovať tak, aby vaše zábery vyzerali ako od profesionála? Poradíme vám zopár jednoduchých trikov. Fotenie v zime je totiž jedinečnou výzvou, a to nielen kvôli skrehnutým prstom.

Dbajte na dobrú výbavu pri fotení

Či už sa chystáte fotiť profesionálne alebo nie, je potrebné chrániť si všetko vybavenie pred mrazom. Vezmite si preto so sebou napríklad niekoľko výhrevných vrecúšok. Užitočným nástrojom pre každého, kto chce dokonalé fotky, je statív. Pozor na nastavenia. Aj keď môžu snehové vločky vyzerať na záberoch krásne, môže sa stať, že budú fotky príliš tmavé, a to kvôli odrazu sveta, ktorý môže fotoaparát tak trochu zmiasť. Našťastie, dnes už majú fotoaparáty (aj na mobiloch) nastavenia, vďaka ktorým sa tomuto problému vyhnete.

Kompozícia je dôležitá

Zakomponujte do fotografie niečo zaujímavé, nejaký pestrý element. Napríklad, ak fotografujete svoju polovičku, požiadajte ju, nech si dá červenú čiapku a šál, tak bude fotka naozaj jedinečná a pozorovateľa okamžite zaujme. Nebojte sa experimentovať, zimná zasnežená krajina je na to ako stvorená. Fotografi napríklad odporúčajú pohrať sa HDR módom, aby ste vytvorili čarovné zábery. Okrem toho, zima je ako stvorená na makro fotografie, vďaka ktorým zachytíte nádherné detaily.

Vytlačíme Vám fotky na plátno

Keď už budete mať všetky zábery hotové, nezabudnite nám ich poslať, aby sme vám z nich mohli vytvoriť dokonalú koláž vytlačenú na plátne, samostatnú fotografiu alebo dokonca sériu fotiek na plátne. Keďže tlačíme fotky na štrukturované plátno tej najvyššej kvality, každá vami vyhotovená fotografia bude vyzerať ako dokonalé umelecké dielo, ktoré perfektne poslúži ako dekorácia do spálne, do obývačky, ale aj do kancelárie. Fotografie napíname na blindrám z kvalitného pevného, no pružného dreva, rám sa vďaka tomu neohýba a neláme.

Kvalita je na prvom mieste

Vaše umelecká diela budú vďaka tomu celé roky vyzerať ako nové. Hotové fotografie balíme do niekoľkých ochranných vrstiev a naši spoľahliví kuriéri vám ich domov doručia už v priebehu niekoľkých dní.