Foto na plátno – rady a tipy.

Dnes sme si pre Vás nachystali článok ako sa postarať o Vaše fotky na plátne.  Ako obrazy umiestniť, ako sa o foto na plátno postarať po zavesení obrazu na stenu, ale aj ako ho ošetrovať-čistiť. Žijeme v rýchlej dobe a trendy pri bytových doplnkoch nekompromisne napredujú a neodmysliteľnou súčasťou týchto trendov je aj mať doma obraz na plátne.

Je to vynikajúci bytový doplnok na steny, ktoré zívajú prázdnotou. Obraz zavesený v kuchyni, obývačke či v spálni Vám vždy dodá energiu keď sa na neho pozriete. Známi či susedia Vám budú tíško závidieť. 🙂 Ale ako sa o obraz postarať? To Vám vysvetlíme nižšie.

Umiestnenie obrazu na stenu.

„Pre jednoduchosť všetko“. Aj takto znie jeden zo sloganov našej spoločnosti Onlinefotka.sk . Vaše vytlačené fotky na plátne Vám doručíme už so závesným systémom, ktorý je aplikovaný priamo na ráme fotoobrazu. Neprikladáme závesný systém k obrazu, ako to robia iný, my Vám ho rovno namontujeme na obraz a tým Vám uľahčíme manipuláciu a ušetríme čas, ktorý využijete niekde inde.

O zavesenie sa postará malá kovová súčiastka. Samozrejme už nie je v našich silách, aby sme Vám zaistili aj dieru v stene :). No pevne veríme, že máte doma silné ruky pomocníka, ktorý Vám to zabezpečí a foto na plátne si tak vďaka závesnému systému jednoducho zavesíte na steny.

Fotoplátno-Závesný systém pre fotoplátno
Fotoplátno-Zavesený foto obraz na stene s detailom priliehavosti k stene

Ako sa o fotky na plátne starať.

Foto na plátne tlačíme na ten najlepší materiál dostupný na trhu a garantujeme farebnú stálosť. No predsa len je jedna vec, ktorú garantovať nevieme a ani nikto iný 🙁 . Je to zmena tvaru a flexibility obrazu. Neľakajte sa. Obraz Vám zo steny neujde :). Len časom popustí plátno, drevený rám vysychaním zmení svoj rozmer o pár milimetrov, ktoré povedú k uvoľneniu fotoobrazu.

Ale nezúfajte, obraz na stene od Onlinefotka.sk je vybavený zásuvnými klinmi. Nájdete ich na každom obraze z našej dielne. Zveste svoj obraz zo steny otočte ho zadnou stranou dopredu a uvidíte v každom rohu drevený klin. Zoberte si kladivko ak nemáte poruke, nič sa nedeje správna gazdinka má doma klepáč na mäso. Opatrne po vonkajšej časti pár krát pobúchajte, aby klin roztiahol drevený rám a foto na plátne bude opäť natiahnuté ako keď ste ho kúpili.

Čistíme svoj foto obraz.

Prach a špina je nepriateľ asi každej ženy v domácnosti. A obraz na plátne sa mu tiež nevyhýba. Preda len nie je celkom možné, aby sme každý deň upratovali, umývali  v skratke riadili celý svoj príbytok od A do Z.

Naše fotky na plátno sú s materiálu, ktorý je vode-odolný a teda mu nevadí menší kontakt s niečím mokrým a tiež mu nebude vadiť ak ho náhodou oblejete vodou (červené vínko mu asi kúsok vadiť bude). Usadený prach na vrchnej strane obrazu ľahko odstránite obyčajnou vlhkou handričkou a nemusíte sa pri tom báť, že by ste obraz poškodili či inak znehodnotili. Ak je toho prachu kúsok viac nebojte sa na handričku pridať aj kúsok „saponátu“ (Jar), foto plátno je odolné aj voči tomuto spôsobu čistenia.

Nepoužívajte na odstránenie nečistôt žiadne prostriedky, ktoré obsahujú rozpúšťadlá alebo sú na báze akýchkoľvek vysokodráždivých komponentov. Mohli by ste obraz znehodnotiť.

Fotoplátno-Detail rohu fotoplátna

Dúfáme, že vám članok aspoň kúsok pomohol pri manipulácii s fotoplátnom a že si ho budete dlho užívať v plnej kvalite, na ktorú Vám dávame záruku. Ak máte svoje tipy a rady ako sa staráte o svoj obraz Vy, neváhajte a napíšte nám vaše postrehy do komentárov. Ďakujeme.