Portrét s domácim miláčikom

Chceli by ste mať doma portrét so svojim domácim miláčikom? Alebo chcete mať na stene zavesený obraz so svojim psom alebo mačkou, no neviete, ako na to? Všetci milovníci domácich miláčikov vedia, že nie je také jednoduché prinútiť ich, aby zapózovali. Niekedy je náročné dosiahnuť aj to, aby domáci miláčik pokojne sedel aspoň pár sekúnd, kým, urobíte podarený záber. My vám však poradíme, ako na to, ak si chcete dať u nás vyrobiť portrét vytlačený na plátno so psom či mačičkou.

Svetlo je základ pre dobrý obraz z fotky

V prvom rade by ste mali myslieť na vhodné svetlo. Fotografia vyzerá najlepšie, ak ju urobíte na prirodzenom svetle a vynikne na nej aj akýkoľvek model, v tomto prípade štvornohý priateľ. Okrem toho, vyhnete sa tak častému problému, a to efektu červených očí. Ak fotíte s bleskom, zvieratko sa môže vyľakať a už ho tak ľahko na pózovanie pred objektívnom neprehovoríte.

Pohodlie pre uvolnenú atmosféru

Hovorí sa, že oči sú oknami do duše. Na žiadnom zvieracom portréte by preto nemali chýbať. Hádam najdôležitejšie je, aby sa zviera cítilo pohodlne. Ak môžete, pohladkajte ho alebo mu zabezpečte drobnú maškrtu. Pokúste sa posadiť sa na úroveň zvieraťa. Napríklad, sadnite si k nemu na podlahu. Z takéhoto uhla určite získate niekoľko skvelých záberov, z ktorých si budete môcť vyrobiť dokonalé obrazy na plátne či iné fotodarčeky.

Makro záber na nufáčik

Snažte sa zachytiť povahu zvieraťa. Svojho štvornohého priateľa predsa poznáte lepšie, než ktokoľvek iný. Viete, čo má rád, kde najradšej vylihuje a s čím sa najradšej hrá. Tak už viete, kde a ako chcete svojho psa či mačku odfotiť? Odporúčame vám vyskúšať makro záber. Tie už dnes dokáže urobiť aj smartfón. Makro fotografia domáceho miláčika môže byť mimoriadne krásna a na stene dokonale vynikne.

Momentky si nechajte vytlačiť u profesionálov

Ak chcete mať skutočne neobyčajný záber, pokúste sa domáceho miláčika prekvapiť. Napríklad, nahlas zapískajte. Zviera možno na pár sekúnd zbystrí pozornosť a vy môžete tento moment využiť. Alebo získate vtipný záber, aký by sa ináč nepodaril.